Home O nas Skład
Skład Wojska i Fraucymeru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 sierpnia 2008 08:33

REGEST REGIMENTOWY

 

Korpus Oficerski

 

Pan Kapitan - Krzysztof Mycek - Christos

Dowódca i wredny oficer. Robi pobudki o godzinach, których nie ma na zegarku, wydziera się tak, że słychać go w NRD, czepia się wszystkiego.

 

Muzyk - Krystian zwany Łosiem

Wspaniały dudziarz dbający o nasze morale w trakcie boju, kiedy zbierze dla nas większą kapelę, wtedy w NRD już nie słychać porucznika…

 

Podoficerowie – Gefrajtrzy

 

Kacper

W małym ... oj ... niskim ciele ... wielki duch! Miłośnik Foczek. Jak nie chcesz zarobić to lepiej nie podskakuj bo to muszkieter z solidna ... lufą. Ze żwiru strzela tak, że aż mu numer buta widać ... ale trafia i to jest podstawa wojska, podstawa regimentu. Nikt nie robi tak fajnego złomu jak On choć wielu próbowało. Drogi jak szlag ale warto. Więc... szukać, szukać w dziale o naszych wspaniałych rzemieślnikach.

 

Wojsko - Gemajni

 

Toudie

Nikt nie wie jaki ma stopień ... i lepiej nie wiedzieć. To jest nasz król Julian. Zawsze ubrany jak wypasiona foczka, groźny jak Agent 007, ciepły jak sweterek z drutu kolczastego. Lepiej nie wchodź mu w drogę bo jego cięty dowcip zawsze sprowadzi Cię do parteru. A i ma tak ciężki muszkiet, że nawet Pan Porucznik chce go czasem ot tak ponieść ... Nasz szalony kapelusznik więc ma swój kramik w dziale rzemieślnicy.

 

Ceslav

Oj nasz Celsav choć z miasta Danzig to impreza bez niego jest raczej smutna. Tak, tak ... tak są sami dowcipni Polacy a miasto się teraz Gdańskiem zowie. Czesiu na imprezach ma dosłownie wszystko tzn.: łóżko na mega wypasie, sprzęt grający bez którego impreza jest raczej martwa, podstawowy zestaw muszkietera czyli przenośną gazową kuchenkę z siedemnastoma fajerkami, zestaw muzyczny ... bezwzględnie historyczny ... BonneyM, Bee Gees i reszta, samonapełniający się czteropak piwa i takie tam ... Imprezuj z Ceslavem a zabawisz się dobrze.

 

Woody

Nie mylić z Wookie. To nie ta bajka. Ten muszkieter jak zrobi lufę to z pewnością wypali, czasem coś ustrzeli a czasem komuś w mundurze i dziurkę zrobi. Malkontent jakich mało ale imprezy bez niego są jak regiment bez muszkietera. A i na rowerze potrafi pedałować gdy reszta maszeruje. Patrz regimentowi rzemieślnicy.

 

Tomek Ziółek

 

Jaskier

Wali w bęben tak, że aż maszerować się chce. Niektórzy o nim mówią ... ostatni prawdziwy szlachcic Rzeczypospolitej. Chrapie tak, że duchy zamku Gniew o litość proszą. Ale gość z niego przedni bo z Danzig znaczy się z Gdańska.

 

Gareth

Weteran z miasta słynącego z najlepszego pure w całej Polszcze. Zawsze jak się pojawia na naszych imprezach wiadomo, że jest a nie był. Słychać go, widać a i jak strzeli z muszkietu to kaczki same na talerz spadają ... chrupiące z żurawinką i ... ziemniaczkiem.

Konrad

To materiał na oddzielną historie:)

 

Mikuta

Brat Garetha

 

Ithil

 

Łukasz

Syn Andrzeja posiadacz najzdobniejszej lufy.

 

Mrówa

Chłop jak dąb. Jak przyłoży z piki to koń nie wie jaki ma numer podkowy. Taki fajny, uśmiechnięty duży pikinier ... znaczy się wszystko z nim OK.

 

Cichy

... i wszystko jasne.

 

Kruku

Kruku jest naszą pszczółką .. bynajmniej nie tą z bajki. Wciąż nie może się zdecydować z na którym kwiatku usiąść, ale co tam fajny z niego muszkieter więc zawsze jest dla niego miejsce w naszym szeregu. Może kiedyś .... na stałe.

 

Żunior

Rekruci

 

Łukasz

FRAUCYMER

 

Alis

Zastępczyni matki przełożonej. Ma ochronę w osobie samego Agenta 007. I kto jej podskoczy? Plotki mówia, że jak rzuci spojrzenie jakiemuś muszkieterowi to ten je jej z ręki. W każdej plotce jest jakaś nić prawdy i dlatego zawsze ktoś się znajdzie aby porąbać drewno do ogniska.

 

Grace

Czyli Pani porucznikowa. Pan porucznik zrobił jej maszynkę piekielną do ... dziergania tasiemek, a i szyje nieźle więc zawsze jest szansa że wojsko będzie wyglądało jak wojsko a nie obdartusy. Gdy z dala słychać słodziutkie ... Karolu ... już wiadomo, że będą kłopoty. Pan porucznik staje do raportu a my mamy .... wolne!

 

Roma

Nasza Atłasowa Księżniczka. Nawet kasza z jej garnka smakuje jak trufle. Nie zadzieraj z nią bo trafisz na tzw. czarna listę a z niej nie ma lewych wykreśleń. Jeśli zapomnisz gdzie byłeś z pewnością jesteś na jej zdjęciach. Jak na księżniczkę przystało ma rycerza na białym koniu więc zawsze oglądaj się za siebie i nie zgrywaj Szewczyka Dratewki - legendy o smoku są ... tylko legendami. Pamiętaj też, że Roma to imię a nie nazwa jakiegoś miasta na prowincji Włoch.

 

Ruda

Jak można się domyśleć włosy ma tak rude, że miedź przy niej błyszczy dosyć mizernie. Ma sporo ciekawych "walorów" więc nikt nie przechodzi obok niej obojętnie. Umie czytać w myślach gdyż układa koszulki Bokunowi tak aby na wierzchu była zawsze ta ulubiona. Co prawda on ma w tej kwestii zupełnie inne zdanie, ale grzecznie sięga po pierwszą z brzegu gdyż z kobietami z fraucymeru się nie dyskutuje.

 

Sylwia

Członek rodziny królików. Pracowita jak mrówka a i jak za sprawy obozowe się weźmie to ludzie dowiadują się ze zdziwieniem co to takiego można w bułkę napchać. Bez niej czulibyśmy się jak osierocone dzieci ... a tak zawsze w kotle pełno, wszystko ogarnięte na 5+ i słońce cieplutko świeci. Tak na marginesie ... nie cierpi ślimaków a w glebie robi.

 

Małgorzatka

Dla przyjaciół Placuszek. A sprawka to niejakiego Toudiego. Mówi zawsze po polsku a nie po polskiemu, a jak poprawia nasze błędy to zgrzytanie jej zębów po nocach w całej dzielnicy słychać. Nawet lakier na samochodach się łuszczy a podobno jest dosyć trwały. Nie ma na nią rady dlatego jak coś powie to często w pięty idzie. Inteligentna złośnica ... jak cały Fraucymer.

 

Foka

Inaczej Ula. Przy niej prawie zawsze jest dwóch muszkieterów w tym jeden z drewnianym rapierkiem i chwała jej za to, że nam się narybek spódnic czepia. Ten drugi służy w prawdziwym wojsku więc lekko nie ma ... oczywiście Foka bo to o niej mowa. Jak tu mając muszkietera w wojsku powiedzieć ... czas spać?

 

Asia

Asia w pewnych kręgach zwana Ibulową. To nic nie oznacza, no może poza tym że jest jednym z dwojga rodziny Ibuli ... no i fajnie śpiewa. Nasza dobra ciepła bratnia duszyczka i choć korzenie ma troszkę takie eeee .... wiedziemki to dobro zawsze zwycięża w jej ciepłym serduszku. Podobno jak zabiera się za organizację czegokolwiek to jak znajdzie ktoś jej tajemne zapiski to ... jest tam wszystko rozpisane co do setnej części sekundy! I co? Kto tu jest debeściak?

 

Dorotka

Niech nikt się nie da nabrać na słodki uśmiech i anielskie loczki, Dorotka to nasza fraucymerowa strzyga. A jeśli nie przerażają cię strzygi, pamiętaj, że to również prawnik. Kogo jak kogo ale prawnika boją się wszyscy!

 

P. S.: Pamiętajcie, że one wszystkie są równe ... no ... może poza matką wszystkich matek, ale przecież matka jest tylko jedna, tak więc kolejność jest zupełnie przypadkowa.

 

 

SYMPATYCY

 

Andrzej Kubowicz

Roberto

Daria

Sylwia

Xexon

Ania

Paweł zwany Ibulem podobno bedzie naszym doboszem

 

BYLI CZŁONKOWIE REGIMENTU

 

Tomasz Rejf

Asia Rejf

Artur Kanabus

Marcin Kaczorowski

Tomasz Pekala

Jan Gradon

Artur Pawlowski

Sebastian Teusz

Armand

Zmieniony: piątek, 11 grudnia 2015 22:53